Reservin ampumamestaruuskilpailut

Reservin ampumamestaruuskilpailujen ennätykset

Ampumamestaruuskilpailujen ennätykset 2018 pdf-muodossa

 

Pistoolipika-ammunta 3 x 20 ls:

H                   Petri Federley Kym 593 1999 Mikkeli
H50               Kari Lakka Kym 589 1997 Mikkeli
H60               Väinö Markkanen Uus 582 1991 Kajaani
H70               Jouko Hannola Kym 560 2008 Laukaa

H20               Jussi Saari Pir 570 2003 Säkylä

D                    Laura Palokangas K-S 578 2001 Jyväskylä
D50               Raija Vehanen Uus 556 2006 Jalasjärvi

Joukkueet (3 jäsentä):
H                   Varsinais-Suomi 1712 2010 Säkylä
H50               Kainuu 1692 2009 Pirkkala
D                    Varsinais-Suomi 1409 2009 Lahti

 

Isopistooli 30 + 30 ls:

H                   Teemu Lehti K-S 584 2009 Lahti
H50               Tapio Palo-oja Kai 571 2009 Pirkkala
H60               Jaakko Sand KAI 572  2017 Rovaniemi
H70               Alpo Vehanen SAT 559  2015 Tyrri

H20               Jarkko Järvenpää E-H 566 2010 Säkylä

Joukkueet (3 jäsentä):
H                   Keski –Suomi 1685  2015 Tyrri
H50               Varsinais-Suomi 1685 2009 Lahti

 

Pienoispistooli 30 + 30 ls:

H                   Eero Lehtinen P-H 586 1990 Lahti; Seppo Mäkinen V-S 586 1991 Jyväskylä
H50               Jorma Åsbacka S-S 587 1998 Hollola
H60               Seppo Mäkinen V-S 584 2001 Halikko
H70               Jorma Åsbacka S-S 567  2015 Tyrri

H20               Jarkko Järvenpää E-H 575 2009 Lahti

D                    Karoliina Keskitalo V-S 577 2004 Valkeala
D50               Sirkka Ylistö K-S 561 2006 Jalasjärvi

Joukkueet (3 jäsentä):
H                   Kymenlaakso 1713  2015 Tyrri
H50               Kainuu 1698 2009 Pirkkala
D                    Varsinais-Suomi 1485 2009 Lahti

 

Kenttäammunta 10 + 10 ls:

H                   Tomi Huuhka V-S 189 2009 Lahti
H50               Lauri Lauste S-K 190  2016 Tyrri
H60               Sakari Ahola Kym 179 2010 Tyrri
H70               Vilho Ylönen K-S 167 1991 Kajaani

H20               Olli Ruokolainen E-H 169 2007 Kontiolahti

D                    Maria Keskitalo V-S 175 2002 Kontiolahti
D50               Sirkka Savukari Kym 166 2011 Oulu

Joukkueet (3 jäsentä):
H                   Kymenlaakso 506  2016 Tyrri
H50               Varsinais-Suomi 521 2009 Lahti

 

Kenttäammunta 10 + 10 ls itselataava:

H                   Janne Latto  E-K 184  2015 Tyrri
H50               Jukka Varis P-KA 185  2017 Rovaniemi
H60               Atte Kananen  LA 165  2015 Tyrri

D                    Satu Luoto E-KA  128  2017 Rovaniemi

Joukkueet (3 jäsentä):
H                   E-HÄ  500
H50               K-PO  476

 

Kivääri 50 m 60 ls makuu:

H                   Tero Hovila E-P 600 2001 Karttula
H50               Kalle Leskinen P-K 595 2009 Lahti; Jarmo Engblom V-S 595 2010 Säkylä
H60               Mauri Ihattula V-S 590 1992 Tampere; Jouko Forstén Sat 590 2010 Tyrri
H70               Juhani Ahola K-S 588 2010 Säkylä

H20               Jarkko Björkbacka E-P 590 2011 Oulu
H17               Olli Ruokolainen E-H 574 2004 Pirkkala

D                    Viivi Koivu Pir 593 2003 Säkylä; Hanna-Kaija Nieminen E-H 593 2010 Säkylä
D50               Sirkka Savukari Kym 562 2011 Oulu

D20               Jenni Ingman E-H 564 2004 Pirkkala

 

Kivääri 50m 60 ls makuu (elek.taulu)

Mika Tikkanen  H LAP  Kivääri 50M  60ls  616,7  2017 Rovaniemi (elek. taulu)
Lauri Lauste  H50  SAT Kivääri 50M  60ls  614,0  2017 Rovaniemi (elek. taulu)
Mikko Mattila  H60  KYM Kivääri 50M  60ls  606,4  2017 Rovaniemi (elek. taulu)
Jouko Forsten  H70  SAT  Kivääri 50M  60ls  596,1 2017 Rovaniemi (elek. taulu)
Alpo Hakala  H75  K-PO  Kivääri 50M  60ls  585,9  2017 Rovaniemi (elek. taulu)

Joukkueet (3 jäsentä):
H                   Etelä-Häme 1775 2010 Säkylä
H50               Varsinais-Suomi 1752 2010 Säkylä

 

Kivääri 50 m 3 x 20 ls:

H                   Lauri Lauste P-H 583 1990 Lahti
H50               Kalle Leskinen P-K 571 2009 Lahti
H60               Matti Rinnola V-S 564 2010 Säkylä
H70               Martti Lehtiö P-K 541 2011 Oulu

H20               Juha Soini E-P 573 2006 Jalasjärvi;  Jarkko Björkbacka E-P 582 2011 Oulu
H17               Olli Ruokolainen E-H 546 2004 Pirkkala

D                    Viivi Koivu Pir 574 2003 Säkylä
D50               Sirkka Savukari Kym 538 2011 Oulu

 

Kivääri 50 m 3 x 20 ls: (elek.taulu)

Alpo Hakala H75  K-PO  Kivääri 50M 3×20 ls  474 2017 Rovaniemi (elek. taulu)

Joukkueet (3 jäsentä):
H                   Etelä-Pohjanmaa 1705 2009 Pirkkala
H50               Varsinais-Suomi 1683 2010 Säkylä