Reserviläisurheiluliitto vahvistaa syyskokouksessaan kunkin toimintavuoden toimintasuunnitelman ja siihen liittyen myös liiton valtakunnallisten mestaruuskilpailuiden kilpailukalenterin.

Kilpailuiden järjestelyissä pyritään noudattamaan kiertoperiaatetta siten, että jokaisella piirillä on mahdollisuus hakea liiton kilpailuita järjestettäväkseen. Mahdolliset kilpailuihin liittyvät muutokset kirjataan heti liiton verkkosivuille, kun saamme niistä tietoa ja muutoksista tiedotetaan myös liiton Facebook-sivulla.

Kalenteria päivitetty: 10.5.2022

Kalenteri tulostettavana PDF-tiedostona ladattavissa täältä.

Kilpailukalenteri 2022

Kilpailu Paikka Ajankohta Yhteyshenkilö Puhelin Sähköposti
Ampumahiihto Jurva 26.-27.2 Jouni Rinta-Keturi 040 830 4229 jrk(at)sedu.fi
Pistooliampumahiihto Kuhmo 27.3. Auvo Kärnä 044 594 2757 auvokarna(at)tulijarventuvat.fi
Reserviläispilkki Pyhäjärvi 3.4. Jyrki Paavola 044 235 4238 respilkki2022(at)gmail.com
Pistooliampumajuoksu Imatra 7.5. Teppo Pellinen 040 067 7999 pell1nenteppo(at)gmail.com
Sotilasmoniottelu Hollola 7.-8.5. Wille Viittanen 040 581 8958 wille.viittanen(at)wiitta.fi
Perinneasekilpailu Hollola 14.-15.5. Marko Patrakka 050 557 0761 marko.patrakka(at)gmail.com
RESUL Four Day March Suomi 26.-29.5. Pekka Sillanpää 040 749 0666 pekka.sillanpaa(at)gmail.com
Ampumasuunnistus Kärkölä 29.5. Jarmo Sulopuisto 040 035 4526 jarmo.sulopuisto(at)mhy.fi
Frisbeegolf Oripää 11.6. Matti Kulmanen 044 263 2007 kulmasmasa(at)gmail.com
Reserviläisammunnat Hiukkavaara 2.7. Timo Ronkainen 040 049 5267 te.ronkainen(at)gmail.com
Reserviläisgolf Mäntsälä 9.7. Markku Pyy 044 967 5008 markku.pyy(at)elisanet.fi
Falling Plates Mikkeli 10.7. Pirkka Juntunen 040 578 7246 pirkkaj(at)gmail.com
SRA:n SM-kilpailut Rovajärvi 4.-7.8. Tero Hyttinen 044 309 2263 tero-hyttinen(at)hotmail.com
Vahvin reserviläinen Ylihärmä 20.8. Jani Syvänen 050 594 9617 ep.reservilaispiirit(at)gmail.com
Reservin ampumamestaruuskilpailut Mikkeli 9.-11.9. Jan-Aulis Hiltunen 050 567 5867 jan-aulis.hiltunen(at)luukku.com
Kivääri 300m Mikkeli 10.9. Jan-Aulis Hiltunen 050 567 5867 jan-aulis.hiltunen(at)luukku.com
Tarkka-ammunnan SM-kilpailut Hankoniemi 16.-18.9. Lauri Salomäki hayha(at)takilta.fi
Syysjotos Haapajärvi 17.-18.9. Seppo Ruotoistenmäki 040 587 0423 rmaki(at)hotmail.com
Maastopyöräjotos Pieksämäki 24.-25.9. Ano Teittinen 040 015 3532 akteittinen(at)gmail.com
Ilma-asekilpailut Kuusankoski 15.-16.10. Kari Piipponen 040 704 6653 kari.piipponen2(at)luukku.com