Reserviläisurheiluliitto vahvistaa syyskokouksessaan kunkin toimintavuoden toimintasuunnitelman ja siihen liittyen myös liiton valtakunnallisten mestaruuskilpailuiden kilpailukalenterin.

Kilpailuiden järjestelyissä pyritään noudattamaan kiertoperiaatetta siten, että jokaisella piirillä on mahdollisuus hakea liiton kilpailuita järjestettäväkseen. Mahdolliset kilpailuihin liittyvät muutokset kirjataan heti liiton verkkosivuille, kun saamme niistä tietoa ja muutoksista tiedotetaan myös liiton Facebook-sivulla.

Kalenteria päivitetty: 23.11.2021

Kalenteri tulostettavana PDF-tiedostona ladattavissa täältä.

Kilpailukalenteri 2022

Kilpailu Paikka Ajankohta Yhteyshenkilö Puhelin Sähköposti
Ampumahiihto Jurva 5.-6.3. Jouni Rinta-Keturi 040 830 4229 jouni.rinta-keturi(at)sedu.fi
Ilma-asekilpailut Kuusankoski 12.-13.3. Kari Piipponen 040 704 6653 [email protected]
Pistooliampumahiihto Kuhmo 27.3. Auvo Kärnä 044 594 2757 auvo.karna(at)tulijarventuvat.fi
Reserviläispilkki Pyhäjärvi huhtikuu Jyrki Paavola 044 235 4238 team_fatcamp(at)hotmail.com
Ampumasuunnistus Kärkölä 23.4. Jarmo Sulopuisto 040 035 4526 jarmo.sulopuisto(at)mhy.fi
Pistooliampumajuoksu Imatra 7.5. Teppo Pellinen 040 067 7999 pell1nenteppo(at)gmail.com
Sotilasmoniottelu Lahti 14.-15.5. Wille Viittanen 040 581 8958 wille.viittanen(at)wiitta.fi
Perinneasekilpailu Hollola 21.-22.5. Marko Patrakka 050 557 0761 marko.patrakka(at)gmail.com
RESUL Four Day March Suomi 26.-29.5. Pekka Sillanpää 040 749 0666 pekka.sillanpaa(at)gmail.com
Frisbeegolf Oripää 10.-12.6. Matti Kulmanen 044 263 2007 kulmasmasa(at)gmail.com
Reserviläisammunnat Hiukkavaara 2.7. Timo Ronkainen 040 049 5267 te.ronkainen(at)gmail.com
Falling Plates Mikkeli 9.7. Pirkka Juntunen 040 578 7246 pirkkaj(at)gmail.com
Reserviläisgolf Mäntsälä 9.7. Markku Pyy 044 967 5008 markku.pyy(at)elisanet.fi
SRA:n SM-kilpailut Rovajärvi 4.-7.8. Tero Hyttinen 044 309 2263 tero-hyttinen(at)hotmail.com
Tarkka-ammunnan SM-kilpailut Hankoniemi 19.-21.8. Lauri Salomäki 044 355 6342 puheenjohtaja(at)takilta.fi
Vahvin reserviläinen Ylihärmä 21.8. Jani Syvänen 050 594 9617 ep.reservilaispiirit(at)gmail.com
Reservin ampumamestaruuskilpailut Mikkeli 9.-11.9. Jan-Aulis Hiltunen 050 567 5867 jan-aulis.hiltunen(at)luukku.com
Kivääri 300m Mikkeli 10.9. Jan-Aulis Hiltunen 050 567 5867 jan-aulis.hiltunen(at)luukku.com
Syysjotos Haapajärvi 16.-18.9. Seppo Ruotoistenmäki 040 587 0423 rmaki(at)hotmail.com
Maastopyöräjotos Pieksamäki 24.-25.9. Ano Teittinen 040 015 3532 akteittinen(at)gmail.com