Reserviläisurheiluliitto vahvistaa syyskokouksessaan kunkin toimintavuoden toimintasuunnitelman ja siihen liittyen myös liiton valtakunnallisten mestaruuskilpailuiden kalenterin.

Kilpailuiden järjestelyissä pyritään noudattamaan kiertoperiaatetta siten, että jokaisella piirillä on mahdollisuus hakea liiton kilpailuita järjestettäväkseen. Mahdolliset kilpailuihin liittyvät muutokset kirjataan verkkopalveluun heti, kun saamme niistä tietoa ja muutoksista tiedotetaan myös liiton Facebook-sivulla.

Kalenteria päivitetty: 25.11.2019

Kilpailukalenteri 2020 (pdf).

Kilpailukalenteri 2020

Kilpailu Paikka Ajankohta Yhteyskenkilö Puhelin Sähköposti
Ampumahiihto (PERUTTU) Tuusula 7.-8.3. Väinö Kurkaa 040 757 2527 vaino.kurkaa(at)live.fi
Talvijotos (PERUTTU) Pirkkala 14.-15.3. Antti Laalahti 040 777 3747 antti.laalahti(at)disroot.org
Ilma-aseet (PERUTTU) Kuusankoski 14.-15.3. Kari Piipponen 040 704 6653 kari.piipponen2(at)luukku.com
Pistooliampumahiihto (PERUTTU) Kuhmo 22.3. Auvo Kärnä 044 594 2757 auvo.karna(at)tulijarventuvat.fi
Reserviläispilkki (PERUTTU) Pyhäjärvi 21.3. Jyrki Paavola 044 235 4238 respilkki2020(at)gmail.com
Ampumasuunnistus (PERUTTU) Niinisalo 25.4 Markku Kuusiniemi 050 059 7782 markku.kuusiniemi(at)gmail.com
Perinneasekilpailu (PERUTTU) Hollola 16.-17.5. Marko Patrakka 050 557 0761 marko.patrakka(at)gmail.com
Pistooliampumajuoksu (PERUTTU) Imatra 16.5. Jani Lampinen 040 772 1342 jani.lampinen(at)vuoksenhuoltopalvelu.fi
Falling plates (PERUTTU) Mikkeli 23.5. Pirkka Juntunen 040 578 7246 pirkkaj(at)gmail.com
Reserviläisammunnat (PERUTTU) Hiukkavaara 11.7. Timo Ronkainen 040 049 5267 te.ronkainen(at)gmail.com
Reserviläisgolf (PERUTTU) Raasepori/Nordcenter 18.7. Matti Niemi 040 040 4903 mattirj.niemi(at)kolumbus.fi
SRA SM-kilpailu (PERUTTU) Niinisalo 7.-9.8. Janne Ojala 040 515 7007 reconw21(at)hotmail.com
Vahvin reserviläinen (PERUTTU) Ylihärmä 15.8. Jani Syvänen 050 594 9617 ep.reservilaispiirit(at)gmail.com
Frisbeegolf (PERUTTU) Isokyrö 16.8. Antti Iivari 041 469 8182 antti.iivari(at)netikka.fi
Res.amp.mestaruus Hollola 21.-23.8. Marko Patrakka 050 557 0761 marko.patrakka(at)gmail.com
Kivääri300m Hollola 22.8. Sakari Ahola 044 525 2851 tuula.ahola(at)sci.fi
Tarkka-ammunta (PERUTTU) Niinisalo 28.-30.08. Sami Anttonen 044 251 9399 spanttonen(at)gmail.com
Syysjotos (PERUTTU) Kotka 25.-27.9. Sami Kahila 050 353 5202 kilpailunjohtaja(at)tyrskyjotos.fi